Listopad 26 2015 02:25:26
Nawigacja
· Strona Główna
· Historia
· Doktryna
· Z życia parafii
· Rozważania
· Duszpasterze
· Msze św. i nabożeństwa
· Dekanat
· Galeria
· Linki
· Lokalizacja
· Napisz do nas
· Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
News
listopad 2015

" Za wszystko dziękujcie; taka jest bowiem wola Boża w Chrystusie Jezusie względem was. Ducha nie gaście. Proroctw nie lekceważcie. Wszystkiego doświadczajcie, co dobre tego się trzymajcie"     I Tes 5, 18 - 21 

22. 11. 34 Niedziela Zwykła - Ur. Jezusa  Chrystusa  Króla  Wszechświata 

 

Kończy się rok liturgiczny. Dziękujmy Bogu, za wszystkie nasze doświadczenia jakich doznaliśmy z woli Bożej w tym czasie. Prośmy zarazem, aby przeżycia duchowe każdego        z nas , którzy tworzymy wspólnotę Kościoła były dla świata czytelnym  świadectwem          obecności i działania Stwórcy w każdym akcie liturgicznym.

 

11. 11.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - MSZA ŚW. w int. OJCZYZNY      

 godz. 11. 00

Módlmy się: Błagamy Cię Panie Boże, za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i wstawiennictwem Świętych Patronów naszych, ochraniaj naszą Ojczyznę od wszelkich przeciwności i zasadzek nieprzyjaciół. Błogosław wszystkim jej mieszkańcom w dobrych przedsięwzięciach i spraw, aby ci, którz ysprawują władzę swoich pożytków zapomniawszy Jej dobrem byli przejęci. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen   

Pomoc Boża niech będzie z nami wszystkimi.   Amen.        ( Z rytuału Kościoła Polskokatolickiego)

  " To jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto wierzy w Syna, miał życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym".( J 6, 40).

Wypominki za zmarłych  w m-cu listopadzie będą odprawiane w niedziele  o godz. 10. 45 oraz w środy o godz. 17. 00

W miesiącu listopadzie tradycyjnie już, nasza modlitwa przeniknięta jest eschatologiczną refleksją. Uroczystość Wszystkich Świętych jak i Dzień Zaduszny  przypominają nam,  że każdy człowiek jest "pielgrzymem do domu Boga - Ojca". Kościół radujący się ze świadectwa jakie o Bogu dają święci, utwierdza w nas głęboką wiarę i nadzieję w Tego, który jest "życiem i zmartwychwstaniem"  Ta szczególna łączność tych, którzy umarli i radują się niebem, tych którzy doznają czyśćca  jak i  nas żyjących, ukazuje pełną  przestrzeń żyjącego i działającego Kościoła Jezusa Chrystusa. Każda modlitwa wypominkowa, Eucharystia sprawowana za naszych zmarłych jest nawiązaniem modlitewnej i duchowej łączność z tymi, którzy już odeszli i umocnieniem naszej wiary , że dla Boga wszystko żyje.

 

- w Parafii Matki Bożej Wniebowziętej i Królowej Pokoju w Studziankach Pancernych:

 Msze św. w niedziele o godz. 14. 00


· polskokatolicki dnia październik 28 2014 21:48:38 · 0 komentarzy · 287 czytań · Drukuj
grudzień

.

 

· polskokatolicki dnia wrzesień 03 2011 16:32:15 · 0 komentarzy · 1142 czytań · Drukuj
Wygenerowano w sekund: 0.00 - 14 zapytań MySQL 247,164 unikalnych wizyt